Chat with us, powered by LiveChat

Як обрати роутер?

 

Максимальна швидкість

Читаючи на упаковці роутерів про показники швидкості «до 300 Мбіт / с» або навіть «до 1300 Мбіт / с», не варто відразу ж тягнутися за гаманцем або діставати кредитку. Виробники трохи хитрують і завжди вказують загальну максимальну швидкість по всіх діапазонах, зафіксовану на лабораторному тесті, при ідеальних умовах. У реальному житті завжди присутні фактори, що обмежують робочі показники. 

 

Діапазон частот

Основне бездротове з'єднання здійснюється на двох частотах - 2,4 ГГц або 5 ГГц. 

2,4 ГГц - найпоширеніший. Радіохвилі мають оптимальну проникаючу здатність і забезпечують коректну подачу сигналу в стандартній міській квартирі або будинку. З одного боку, це добре - все Wi-Fi пристрої підтримує цю частоту. З іншого - погано, тому що мережа сильно перевантажена і схильна до перешкод. В діапазоні 2,4 ГГц функціонують багато приладів - побутова техніка з підтримкою Wi-Fi, бездротові маніпулятори, пристрої c Bluetooth і інші. Якщо в радіусі дії роутера використовується велика кількість побутової техніки, швидкість передачі даних буде низька. Особливо гостро ця проблема спостерігається в багатоквартирних будинках. 

5 ГГц - вартість пристрою вище, але Wi-Fi працює стабільніше. Для роботи з цим діапазоном приймаючий пристрій також має підтримувати частоту 5 ГГц. Передає інформацію на високій швидкості і пропонує до використання 23 не перетинаються один з одним каналу зв'язку, що особливо актуально для багатоквартирних будинків.Без перешкод відправляє сигнал на велику відстань через порожні простору, але може погано реагувати на перешкоди у вигляді стін. 

 

Стандарти Wi-Fii

802.11 ac - швидкісний протокол передачі даних, що працює в діапазоні 5 ГГц. Роутери, що підтримують його, коштують дорожче і завжди оснащуються декількома антенами для розширення покриття мережею. 
802.11 b/g/n - поєднує в собі три найпоширеніших протоколу в діапазоні 2,4 ГГц. Застаріваючий діапазон, поступово витісняється п'яти герцового моделями, завдяки їх кращої швидкості. З причини низької вартості сегмента і її великій популярності частоти серед інших стандартів, роутери цього типу перевантажуються великою кількістю пристроїв, що підключаються. Через завантаженість єдиного каналу, маршрутизатори з підтримкою 802.11 b / g / n часто уповільнюють передачу даних. 

 

Потужність передавача

Від базової потужності передавача безпосередньо залежить дальність поширення сигналу. Але покупка найдорожчого і далекобійної приладу не завжди стає єдино правильним вибором. Клієнтські пристрої не тільки приймають сигнал, але і передають його назад. А потужність домашніх комп'ютерів, ноутбуків і смартфонів має свої обмеження. Тому ефект від роботи потужного приладу не завжди помічається в побутових умовах. 

 

Антени

Наявність антен в роутері дозволяє підсилити потужність прийому і базовий сигнал. Чим більше антен у роутера тим впевненіше прийом. У деяких маршрутизаторах стоять внутрішні антени. У них часто менше радіус покриття, але зате вони не стирчать з корпусу що зводить до мінімуму ризик випадково зламати пристрій.Маршрутизатор з 1 зовнішньою антеною підходить для невеликого приміщення з мінімальною кількістю перешкод. Роутер з трьома і більше антенами забезпечує оптимальну подачу сигналу в офісах, квартирах і будинках, розділених на окремі кімнати стінами. 
У деяких дорогих приладах реалізована можливість знімати базові антени і на їх місце ставити більш потужні. У побуті така модель не потрібна і переплачувати за опцію немає сенсу. 

 

LAN-порти

У маршрутизатора - це роз'єми для організації локальної мережі вдома або в офісі . 

За допомогою кабелів через нього можна підключити: 

 • комп'ютери; 
 • смарт телевізори 
 • SIP-телефони; 
 • принтери; 
 • іншу техніку, яка підтримує мережу. 

У бюджетних роутерах зустрічаються LAN-порту типу Fast-Ethernet, що функціонують на швидкості 100 Мбіт / с. Більш прогресивні, дорогі прибори оснащуються LAN-портами Gigabit-Ethernet - 1 Гбіт / с, що працюють на 1000 Мбіт / с. Для звичайного використання підходить Fast-Ethernet. Якщо потрібно пакети інтернету зі швидкістю більше 100 Мбіт / с, необхідний роутер з Gigabit-Ethernet. 

 

Функції USB 

Стандартний порт USB в роутері призначається для підключення зовнішніх накопичувачів і спільного використання принтерів. На прогресивних моделях ставляться спеціальні USB-порти, призначені для активації таких додаткових пристроїв, як: 

 • веб-камера; 
 • 3G / 4G модем; 
 • принтер для друку з клієнтів локальної мережі; 
 • USB-телефон.

 

Додатково USB-порт дозволяє передавати медіа-файли телевізору, мультимедійного центру або іншого обладнання. Також з'являється можливість створювати сервер FTP для отримання доступу до особистої інформації через глобальну мережу. 

Для звичайних користувачів, що використовують інтернет для соцмереж і скачки торентів вистачить моделі з одним USB-портом. 

Контакти служби підтримки

Помічник від «BRIZ» в Telegram

 • Переглядайте інформацію щодо вашого облікового запису;
 • Самостійно реєструйте MAC-адресу вашого пристрою.
Приєднуйтесь до нас в Telegram
Контакти служби підтримки - інтернет-провайдер Briz в Одесі