Chat with us, powered by LiveChat
  • Гарантії на обладнання від BRIZ
  • Чому швидкість по Wi-Fi не відповідає заявленій в договорі?
  • Доставка і налаштування обладнання
  • Підключення за технологією IPOE
  • Що таке "Призупинення послуг"?
  • Що таке технологія GPON та як підключитись?
  • Як зв'язатися з оператором підтримки?
  • Технологія Ethernet: що це та як підключити?

Чому швидкість по Wi-Fi не відповідає заявленій в договорі?

Що робити, якщо швидкість інтернету не відповідає зазначеній в тарифному плані, і як користувачу вирішити проблему з низькою швидкістю інтернету?

 

Інтернет від BRIZ - це висока швидкість передачі даних, стабільність і безпека підключення. Щоб отримати заявлену швидкість, необхідно підключити пристрій до інтернету по кабелю. При підключенні через Wi-Fi-роутер швидкість може залежати від безлічі факторів: таких як модель і вік роутера, робота інших маршрутизаторів або побутових приладів поблизу.

 

Давайте детальніше розберемося в причинах низької швидкості інтернету у Вас вдома або в офісі.

 

Для початку перевіримо швидкість інтернет-з'єднання. Для цього:

 

- підключити комп'ютер до роутера за допомогою кабелю;
- вимкніть від роутера всі пристрої, крім того, на якому здійснюють перевірку;
- потім призупинити антивірусні програми і мережеві фільтри;
- закрийте вкладки браузера, пошту, месенджери та інше.

 

Тепер за допомогою одного з сервісів визначення швидкості (наприклад, speedtest.net) проведіть тест кілька разів. Так Ви можете бути впевнені, що отримані результати будуть більш об'єктивними.

 

Що ж впливає на передачу даних по бездротовій мережі?

 

Радіоволновий зв'язок наштовхується на перешкоди: стіни, перекриття, Bluetooth. Може заважати навіть робота побутових приладів. Саме тому на ноутбуці може бути низька швидкість інтернету, в той час як на стаціонарному комп'ютері, підключеному до мережі через кабель, - нормальна. Щоб виміряти максимальну швидкість по Wi-Fi, підійдіть до роутера на відстань не більше 1-2 метра.

 

Коли тестування не виявляє жодних проблем зі швидкістю передачі даних, а повільний інтернет не дає можливості продуктивно працювати, спробуйте наступні способи:

 

1. Перезавантаження.

 

Часто перезавантаження допомагає вирішити проблему низької швидкості інтернету. Це відмінний спосіб очищення оперативної пам'яті і перезапуску драйверів Ваших пристроїв. Після перезавантаження роутер автоматично перемикається на вільний канал, що значно прискорює з'єднання.

 

2. Спробуйте інший сайт.

 

Іноді технічні проблеми на сервері сайту сповільнюють його роботу і швидкість інтернету тут ні при чому. Якщо інші сайти працюють добре, то спробуйте зайти трохи пізніше.

 

3. Пропускна здатність маршрутизатора.

 

Для регулювання пропускної здатності роутера зайдіть в настройки і виберіть пункт "Максимальна швидкість передачі даних". Потім встановіть вище значення і натисніть "Ок".

 

4. Очищення cookies.

 

Якщо довго не чистити тимчасові файли, то з часом їх кількість сприяє зниженню швидкості роботи інтернет-браузера. Але будьте готові, що після цього доведеться заново вводити логіни і паролі на сайтах.

 

5. Перевірка драйверів.

 

Якщо інтернет на домашньому комп'ютері працює добре, а на ноутбуці швидкість низька, то, можливо, проблема саме в цьому пристрої. Можливо, слід оновити ПО мережевої карти або драйверів.

 

6. Перевірка вірусів.

 

Віруси і шкідливе програмне забезпечення досить часто стають причиною гальмування швидкості.

 

7. Перевірка налаштувань DNS-адрес.

 

Високе навантаження на Ваш DNS-сервер може призвести до низької швидкості інтернету.

 

8. Перезавантаження ПК.

 

Зверніть увагу, чи не обраний на Вашому комп'ютері енергозберігаючий режим. Адже це може безпосередньо вплинути на швидкість інтернету.

 

9. Підсилювач.

 

Якщо швидкість інтернету по Wi-Fi низька, то можна підключити додаткове обладнання, таке як підсилювач бездротового сигналу. Оптимальний варіант - встановити додатковий роутер там, де сигнал слабшає, і підключити до ONT-роутера по дроту.

 

Причин низької швидкості інтернету може бути безліч. Для вирішення питання краще відразу звертатися до фахівців BRIZ, які в найкоротший термін визначать джерело проблеми і допоможуть його усунути.